30 % rabatt på startavgiften till Lundaloppet
9 maj 2026
Som kund i Sparbanken Skåne erbjuds du 30 % rabatt på startplatsen till Lundaloppet 2026. Erbjudandet gäller även för dina familjemedlemmar, dock högst 4 personer. Rabatten gäller för ett begränsat antal platser.
Lundaloppet erbjuder ett lopp för alla, ung som gammal. Den klassiska milen kompletteras med 2,5 km, 5 km och 15 km och för barnen finns lilla Lundaloppet – barnens eget Lundalopp.
Därför får du rabatter och erbjudanden
Våra rabatter är ett mervärde till dig som kund i Sparbanken Skåne och blir möjliga genom att vi som sparbank investerar en stor del av vårt överskott i projekt som gör gott för oss i Skåne. Vi tycker det är ett sätt att göra vårt lilla hörn av världen lite bättre. Och göra det mer förmånligt för dig som kund att ta del av det goda.