Lyft gärna att ni fått sparbanksstöd!
Har er verksamhet eller förening fått beviljat finansiellt stöd från Sparbanken Skånes ägarstiftelser? Vi ser gärna att ni uppmärksammar Sparbanken Skåne som möjliggörare för ert projekt eller initiativ på till exempel:
- hemsida
- nyhetsbrev
- sociala medier
- evenemang
Beställ logotyp och länka till oss
Du beställer bankens logotyp via e-post på marknad@sparbankenskane.se. Ange hur ni ska använda logotypen så hjälper vi dig med rätt filformat. Vi har också transfers för påvärmning på kläder.
Länka gärna till sparbankenskane.se men följ våra riktlinjer som du hittar via länken nedan. Om du har några frågor hjälper vi dig gärna.
Skapa en bild till sociala medier
Uppmärksamma gärna banken som möjliggörare i sociala medier. Du skapar enkelt en egen bild för de sociala kanalerna genom verktyget Brandcam. Du kan också ladda ner en helt färdig bild.
- Besök app2.brandcam.se/sparbankenskanemall
- Välj den ram du vill använda och ladda upp en egen bild på plattformen
- Spara ner den genererade bilden. Publicera den skapade bilden i era sociala medier tillsammans med en text som beskriver vad ni fått stöd till.
- Tagga @sparbankenskane och #sparbankenskåne på Facebook och Instagram.
Marknadsmaterial till event
Har ni fått stöd till någon form av evenemang? Vi har marknadsmaterial som roll-up och beachflaggor att låna ut. Välkommen att kontakta ert närmaste bankkontor om ni behöver låna.